◀ Wróć do programuDesert Coffee

reż. Mikael Lypinski, 53′20″, USA 2017

Języki: angielski

Napisy: polskie

W najbiedniejszym rejonie Kalifornii, barwna grupa stałych bywalców razem ze swoimi psami zbiera się u Roba na kawę i WiFi w "ostatnim wolnym miejscu Ameryki".

Slab City to osada na pustyni w najbiedniejszej części południowej Kalifornii. Mieszkańcy żyją w ekstremalnych warunkach pogodowych bez bieżącej wody i prądu, tuż przy lotniczej bazie amerykańskiej armii.

Rob Lane nie znosi kawy, ale codziennie wstaje o świcie, żeby przygotować znakomitą kawę dla kilkunastu klientów swojej kawiarenki internetowej - "ostatniego wolnego miejsca w Ameryce".

Slabbersi - jak mówią o sobie mieszkańcy tej pokrytą piaskiem i gratami osady - nie mają ambicji ani potrzeb, poza najbardziej podstawowymi: być szczęśliwym tu i teraz, cieszyć się z towarzystwa przyjaciół, zapomnieć o problemach... Kiedy pojawia się nagła choroba lub groźba więzienia trzeba sobie z tym radzić. Większość Slabbersów żyje w ubóstwie, bez jakichkolwiek zabezpieczeń socjalnych i medycznych - Ameryka nie jest krajem dla biednych ludzi. W takiej rzeczywistości kubek pysznej, darmowej kawy nabiera innego znaczenia.

DESERT COFFEE przedstawia ciepły i intymny portret Roba oraz niezapomnianą grupę jego przyjaciół, społecznych outsiderów, którzy odnaleźli swój dom w "ostatnim wolnym miejscu w Ameryce".


◀ Wróć do programu