◀ Wróć do programu2 Girls

reż. Marco Speroni, 52′, Etiopia/Bangladesz 2016

Języki: bengalski, amharski

Napisy: polskie

Lota i Tigist, dwie dziewczyny żyjące w dwóch odległych od siebie krajach, Bangladeszu i Etiopii, połączone są podobnym losem i drogą, którą musiały przebyć.

Wychowane na wsi, obie doświadczyły w swoim życiu biedy, przemocy i nadużyć. Ich jedyną szansą na poprawę losu była ucieczka do wielkich miast - Dhaki i Addis Abeby.

Lota i Tigist wyruszają w swą podróż doświadczając w jej trakcie wiele nieszczęść i cierpienia, aby ostatecznie podzielić los wielu innych młodych kobiet z ich krajów.

W Dhace młode dziewczyny, takie jak Lota, pracują w niemal niewolniczych warunkach w fabrykach odzieży, będąc narażonymi na wszelkiego rodzaju nadużycia i opresję.

W Addis Abebie młode dziewczyny, takie jak Tigist, szybko zostają wciągnięte w piekło seksu, prostytuując się na ulicach lub w hotelach. Mimo ciężkiego życia Lota i Tigist wykazują wewnętrzny hart ducha i wielką godność. Choć uciekając od ubóstwa i przemocy, trafiają na jeszcze gorsze warunki, to nigdy nie przestają dążyć do poprawy swojej sytuacji, wierząc, że w końcu im się to uda. Obie walczą o życie, które - być może jutro - będzie lepsze.

Film oparty został o projekt badawczy “Time to look at girls: adolescent girls' migration and development" prowadzony Nicolettę Del Franco, Marinę de Regt, Katarzynę Grabską. Wsparty przez Swiss Network of International Studies (SNIS).

http://graduateinstitute.ch/home/research/centresandprogrammes/global-migration/ResearchProjects/CurrentProjects/adolescent-girls-development-and.html


◀ Wróć do programu